Accueil » Novinky » Vizuálny test optickej ilúzie: Len 5 % ľudí nájde číslo 833 za 14 sekúnd

Vizuálny test optickej ilúzie: Len 5 % ľudí nájde číslo 833 za 14 sekúnd

Ak ste vášnivý pozorovateľ, skúste nájsť číslo 833 v tejto optickej ilúzii. Je čas otestovať svoje oči a zistiť, aký dobrý je váš postreh!
Navštívte našu webovú stránku Piram, aby ste odhalili tajomstvá, ktoré sa skrývajú za ohromujúcim a Rozšírte svoje vedomosti, zapojte svoje zmysly a preskúmajte fascinujúci svet vizuálneho vnímania na našej webovej stránke Piram.

Veda v pozadí optickej ilúzie

Keď počujete slovo optická ilúzia, prvé, čo vám možno napadne, je, čo presne znamená. Optická ilúzia nastáva vtedy, keď vidíte niečo iné, ako daný objekt v skutočnosti je. Existuje mnoho druhov optických ilúzií. Doslovné optické ilúzie sa zvyčajne vytvárajú zložením súboru mnohých obrázkov.

Fyziologické ilúzie spôsobujú, že niekto vidí časti obrazu, ktoré tam v skutočnosti nie sú. Kognitívne ilúzie vytvárajú optické ilúzie pomocou domnienok človeka o svete. Tento článok obsahuje aj jedinečnú optickú ilúziu na otestovanie vášho zraku. Tak poďme na to!

Aké sú rôzne typy optických ilúzií?

Optické ilúzie sú fascinujúce vizuálne javy, ktoré oklamú náš mozog, aby vnímal niečo, čo tam v skutočnosti nie je, alebo interpretoval niečo inak, ako to v skutočnosti je. Tu je niekoľko rôznych typov optických ilúzií:

Čtěte také  Optická ilúzia Vizuálny test: Ak máte zrak 50/50, nájdite slovo Dominate za 12 sekúnd

Geometrické ilúzie: Tieto ilúzie využívajú tvary a vzory na vytvorenie dojmu hĺbky, pohybu alebo skreslenia.

Dvojzmyselné ilúzie: Tieto ilúzie využívajú obrazy, ktoré možno interpretovať viacerými spôsobmi, čo vedie k zmätku alebo neistote, čo vlastne vidíme.

Farebné ilúzie: Tieto ilúzie využívajú farby a svetlo na vytvorenie dojmu pohybu, hĺbky alebo kontrastu.

Pohybové ilúzie: Tieto ilúzie vytvárajú dojem pohybu alebo pohybu v statickom obraze.

Hmatové ilúzie: Tieto ilúzie využívajú hmat a textúru na vytvorenie dojmu hĺbky, tvaru alebo pohybu.

Vnímacie ilúzie: Tieto ilúzie vytvárajú dojem inej veľkosti, tvaru alebo farby, než aká je v skutočnosti.

Ilúzie blikania: Tieto ilúzie vytvárajú dojem pohybu alebo zmeny prostredníctvom rýchlo blikajúcich obrazov alebo farieb.

Ilúzie následných obrazov: Tieto ilúzie vytvárajú dojem, že obraz alebo farba pretrvávajú vo videní aj po ich odstránení.

Optické ilúzie možno nájsť v rôznych formách médií vrátane umenia, reklamy a zábavy. Predstavujú fascinujúci spôsob skúmania fungovania mozgu a vnímania.

Číslo 833 Optická ilúzia

Všetko je ilúzia. Je to tak? Vaše oči sú neuveriteľné orgány. Pracujú v neustálej súhre s vaším mozgom, a to je dôvod, prečo vidíte svet tak, ako ho vidíte. Niekedy vás však vaše oči môžu klamať. Váš mozog ovláda celý váš nervový systém. Niekedy však vaše oči môžu oklamať váš mozog, aby videl veci, ktoré nie sú také, ako sa zdajú.

Čtěte také  Vidíte tvár medzi týmito tlačidlami na tomto obrázku?

Teraz sa ponorme do nášho optického klamu číslo 833. Otestujte si svoje IQ tým, že nájdete číslo 833 v tejto optickej ilúzii. Pozorovanie optických ilúzií je fantastický spôsob, ako trénovať svoju myseľ, aby sa pozerala ďalej ako na obyčajný zrak a myslela mimo rámca.

Optické ilúzie pomáhajú zlepšiť vaše kognitívne a pozorovacie schopnosti. Tu je zaujímavá optická ilúzia, ktorú si môžete vyskúšať a ktorá zlepší vaše schopnosti. A áno, ste dobrý pozorovateľ, ak ste v tejto optickej ilúzii našli číslo 833. Pozrite sa na obrázok uvedený nižšie. Čo vidíte? Nájdete na nasledujúcom obrázku číslo 833?

Vizuálny test optických ilúzií: Len 5 % ľudí nájde číslo 833 za 14 sekúnd

Predpokladajme, že ste našli slovo Poznámka, Bravo! Máte vynikajúci postreh na videnie vecí a samozrejme, ste dobrý pozorovateľ. Ak by ste ju nedokázali nájsť, žiadny problém. Sme tu, aby sme vám pomohli, pretože sme vám poskytli obrázok s riešením nižšie.

Čtěte také  Optická ilúzia Vizuálny test: Ak máte orlie oči, nájdite nepárnu železnú škatuľu za 18 sekúnd

Kde sa v tejto optickej ilúzii nachádza číslo 833?

Táto optická ilúzia sa zdá byť ťažká, ale pri troche sústredenia môžete nájsť slovo Poznámka. Málokto dokáže na prvý pohľad spozorovať číslo 833. V skutočnosti môže chvíľu trvať, kým pochopíte samotný obrázok.

Tu je teda obrázok riešenia, na ktorom môžete vidieť číslo 833 vo zvýraznenej oblasti. Nie je to zábava, keď si všimnete skryté veci? Existuje mnoho nových a jedinečných optických ilúzií. Ak chcete vyskúšať ďalšie podobné optické ilúzie, pozrite si našu webovú stránku!

Vizuálny test optických ilúzií: Len 5 % ľudí nájde číslo 833 za 14 sekúnd

Upozornenie: Vyššie uvedené informácie slúžia len na všeobecné informačné účely. Všetky informácie na stránke sú poskytované v dobrej viere, avšak neposkytujeme žiadne vyhlásenie ani záruku akéhokoľvek druhu, výslovnú ani implicitnú, týkajúcu sa presnosti, primeranosti, platnosti, spoľahlivosti, dostupnosti alebo úplnosti akýchkoľvek informácií na stránke.

Nechajte zdroj článku Optická ilúzia vizuálny test: Len 5 % ľudí nájde číslo 833 za 14 sekúnd na webovej stránke Piram

Optická ilúzia

Súvisiaci príspevok

Daniel
Napísal : Daniel
V Chatasovasa snažím vyberať a zdieľať najdôležitejšie informácie súčasnosti, od tém o Qi a testoch osobnosti až po každodenné novinky. Každé ráno sa môžete dozvedieť aj horoskop na daný deň.