Accueil » Novinky » Test osobnosti: máte vysokú úroveň emocionálnej inteligencie? Vyberte si jeden z obrázkov a zistite to

Test osobnosti: máte vysokú úroveň emocionálnej inteligencie? Vyberte si jeden z obrázkov a zistite to

Testy osobnosti sú vynikajúcim spôsobom, ako sa o sebe dozvedieť viac a získať cenné informácie o sebe a svojom fungovaní.

Testy Testy osobnosti možno použiť aj na skúmanie osobných potrieb, záujmov, schopností a hodnôt. Dnes vám navrhneme test ktorý sa zameria na vašu emocionálnu inteligenciu.

Zistíte, či je vaša emocionálna inteligencia vyššia alebo nižšia ako priemer a ktorým oblastiam by bolo vhodné venovať trochu viac pozornosti. Na to si budete musieť vybrať jeden z navrhovaných obrázkov a zapísať si symbol, ktorý sa na ňom objaví.

Emocionálna inteligencia je koncept, ktorý predložil americký psychológ Daniel Goleman. Podľa Golemana sa emocionálna inteligencia skladá z piatich hlavných oblastí: empatie, sebauvedomenia, kontroly impulzov, motivácie a sociálneho charakteru. Každú z týchto oblastí možno rozvíjať a zlepšovať pomocou špecifických techník.

© Chatasova.sk

Obrázok 1 – Ľudia, ktorí si vybrali obrázok 1, majú vysokú emocionálnu inteligenciu

Ľudia, ktorí si vybrali obrázok 1, majú vysokú úroveň emocionálnej inteligencie vysoká. Veľmi dobre si uvedomujú svoje pocity a pocity svojho okolia a vedia, ako riešiť rôzne situácie.

Čtěte také  Test optických ilúzií očí: Nájdete nepárnu topánku za 20 sekúnd?

Títo ľudia majú schopnosť porozumieť vlastným emóciám, ako aj emóciám druhých, a dokážu ich primerane zvládať. Dokážu rozpoznať svoje silné a slabé stránky a neustále pracujú na zlepšení komunikácie s ostatnými.

Obrázok 2 – Ľudia, ktorí si vyberú obrázok 2, majú dobrú emocionálnu inteligenciu.

Ľudia, ktorí si vybrali obrázok 2, majú dobrú emocionálnu inteligenciu. emocionálna inteligencia . Títo jedinci dokážu porozumieť vlastným emóciám, ako aj emóciám iných a reagovať na ne s empatiou.

Vedia zvládať konflikty a starať sa o druhých bez toho, aby boli príliš dotieraví. Uvedomujú si dôsledky svojich činov a vedia sa zodpovedať za to, čo robia. Títo ľudia sa dokážu pozrieť na veci z pohľadu iných ľudí a vedia pohodlne komunikovať.

Obrázok 3 – Ľudia, ktorí si vyberú obrázok 3, majú vysokú emocionálnu inteligenciu

Ľudia, ktorí si vybrali obrázok 3, majú vysokú emocionálnu inteligenciu . Títo ľudia vedia pochopiť a zvládnuť svoje pocity a pocity druhých a dokážu nájsť spôsob, ako vyjadriť svoje pocity.

Čtěte také  Optická ilúzia Mozgová výzva: Ak máte orlie oči, nájdite nepárny vankúš za 15 sekúnd

Uvedomujú si, aký vplyv môžu mať určité rozhodnutia na nich samých alebo na iných, a vedia sa postarať o potreby všetkých okolo seba. Títo ľudia sa neustále snažia zlepšovať svoje sociálne interakcie a učiť sa viac o sebe.

Vedeli ste o Melanie Kleinovej?

Melanie Kleinová bola rakúska psychoanalytička, známa vypracovaním teórií hlbinnej psychológie a detskej psychoanalýzy. V oblasti psychoanalýzy pôsobila viac ako 40 rokov a je uznávaná ako zásadná osobnosť v oblasti rozvoja analytických metód. O svojej práci napísala niekoľko kníh vrátane „Obranné mechanizmy u detí“, „Detská psychoanalýza“ a „Pôvodné fantázie“.

Jeho hlavným prínosom pre psychoanalýzu je teória prenosu, empatický prístup k deťom a pojem raného psychického vývinu. Jeho práca má dodnes značný vplyv na psychoanalytickú teóriu a prax.

Dúfame, že sa vám tento kvíz páčil, a ďakujeme vám za jeho absolvovanie. Nezabudnite sa o test podeliť so svojimi priateľmi a uvidíme sa zajtra pri novom teste. Nezabudnite, že tento test nemá žiadnu vedeckú hodnotu a mal by sa robiť len pre zábavu.

Súvisiaci príspevok

Daniel
Napísal : Daniel
V Chatasovasa snažím vyberať a zdieľať najdôležitejšie informácie súčasnosti, od tém o Qi a testoch osobnosti až po každodenné novinky. Každé ráno sa môžete dozvedieť aj horoskop na daný deň.