Accueil » Novinky » Prevencia a eradikácia odborníkmi

Prevencia a eradikácia odborníkmi

Malá chyba, ktorú netreba podceňovať

Spomeňte si na rozprávky z nášho detstva, keď nám hovorili: „Dobrú noc, sladké sny a nech vás neštípu štrkáči“. Táto veta sa môže zdať ako nevinná, ale v skutočnosti nás upozorňuje na jednu z najotravnejších a najtrvácnejších nepríjemností našej doby: na Štetky .

Štetnice, ktoré si obľúbili najmä naše matrace a postele, kde nachádzajú teplo a potravu, sú malý nočný hmyz, ktorý sa živí našou krvou, keď spíme.

Pochopenie biológie posteľných štítok na účinnejší boj proti nim

V dospelosti meria maximálne 7 milimetrov. posteľná chyba je hnedý hmyz patriaci do čeľade Cimicidae. Nemôžu lietať ani skákať, ale majú pôsobivú schopnosť rýchlo sa pohybovať po stenách, podlahách a stropoch. Samičky nakladú počas svojho života približne 200 vajíčok, ktoré sa vyliahnu po dvoch týždňoch.

Larvy sa podobajú na miniatúrne verzie dospelých jedincov, ale sú svetlejšie. Po piatich lienkach sa z týchto mladých jedincov stávajú dospelé jedince. Štetnice môžu prežiť niekoľko mesiacov, dokonca aj rok, bez toho, aby sa kŕmili.

Čtěte také  Optická ilúzia mozgu: Ak máte mimoriadne bystré oči, nájdite skryté číslo 24 za 5 sekúnd

Štetnice zanechávajú niekoľko znakov svojej prítomnosti. Najčastejšie sa vyskytujú tieto príznaky pupienky a svrbenie ktoré sa objavujú po ich uhryznutí. Môžete si tiež všimnúť stopy krvi na posteľnej bielizni alebo čierne škvrny na matracoch a rámoch postelí, ktoré sú v skutočnosti ich výkaly.

Zbavenie sa štiav: záležitosť pre profesionálov

Zlikvidovať zamorenie štetnicami nie je jednoduchá úloha. K dispozícii je viacero metód, ale často je potrebné využiť služby profesionálov. odborníci na kontrolu škodcov . Insekticídy a fumiganty sa bežne používajú, ale musí sa s nimi zaobchádzať opatrne. Ekologickejšou alternatívou je použitie tepla. Niekoľkohodinovým zahriatím miestnosti na teplotu vyššiu ako 45 °C sa zlikvidujú štíce vo všetkých štádiách ich vývoja.

Prevencia namiesto liečby

Najlepším spôsobom, ako sa vysporiadať so štetkami, je samozrejme zabrániť ich usídleniu. Na tento účel vždy skontrolujte použité matrace a nábytok predtým, ako ich prinesiete do svojho domova. Pri cestovaní vždy skontrolujte posteľnú bielizeň v hoteli alebo v izbe pre hostí. Nakoniec, mať správne informácie o štítoch je prvým krokom k ich odstráneniu.

Čtěte také  Optická ilúzia na 1 minútu: Máte röntgenové videnie, ak dokážete za 12 sekúnd rozpoznať číslo 43

Nedovoľte, aby vám títo malí škodcovia narušili spánok a pohodu. Prijmite opatrenia a v prípade potreby zavolajte odborníkov.

Súvisiaci príspevok

Daniel
Napísal : Daniel
V Chatasovasa snažím vyberať a zdieľať najdôležitejšie informácie súčasnosti, od tém o Qi a testoch osobnosti až po každodenné novinky. Každé ráno sa môžete dozvedieť aj horoskop na daný deň.