Accueil » Dom » Objavte naše 4 domáce tipy na odstránenie vosku zo sviečok z nábytku a podlahy!

Objavte naše 4 domáce tipy na odstránenie vosku zo sviečok z nábytku a podlahy!

Sviečky sú základnou dekoráciou na oživenie miestnosti a vytvorenie útulnej atmosféry. Roztopený vosk však môže na vašom nábytku a podlahách zanechať nevzhľadné škvrny.

Našťastie existujú tipy na odstránenie vosku zo sviečok bez poškodenia nábytku. V tomto článku, vám poskytneme 4 domáce tipy ako ľahko odstrániť vosk zo sviečok.

Rozpustite vosk horúcim uterákom

Najjednoduchším spôsobom roztavenia vosku je použitie horúceho uteráka. Uterák nahrejte v sušičke alebo mikrovlnnej rúre a priložte ho na niekoľko minút na ošetrovanú oblasť.

Toto je veľmi účinná metóda na odstránenie stôp vosku zo sviečok, ale možno to budete musieť urobiť niekoľkokrát . Po roztopení vosku použite špicatý predmet na odstránenie vosku a absorpčný papier na odstránenie prebytku.

Na rozpustenie vosku použite fén

Ak chcete na roztavenie vosku použiť sušič vlasov vosk Spotrebič musíte nastaviť na maximálny výkon a umiestniť ho do vzdialenosti približne 5 až 10 cm od vosku. Vosk . Počas sušenia vosku udržujte fén v tejto vzdialenosti a v neustálom pohybe. vosk sa začne topiť.

Čtěte také  Ako vyčistiť gril?

Keď sa všetky vosk sa roztopil, môžete ho utrieť teplým vlhkým uterákom, aby ste odstránili zvyšky. Na vysatie zvyškov môžete použiť aj vysávač. Vosk . Dávajte však pozor, aby ste neprehriali vosk pretože to môže viesť k vzniku škvŕn alebo škvŕn, ktoré sa ťažšie odstraňujú.

Odstráňte vosk pomocou kociek ľadu a žiletky

Ďalšou veľmi jednoduchou metódou na odstránenie vosku zo sviečok je použitie kociek ľadu a žiletky. Na tento účel vložte niekoľko kociek ľadu do plastového vrecka a priložte ich na miesto pokryté voskom. Keď vosk začne tvrdnúť a tuhnúť, pomocou žiletky jemne odstráňte čiastočky vosku.

Avšak Pri používaní žiletky buďte veľmi opatrní, pretože môže spôsobiť trvalé poškodenie koberca alebo nábytku. Po odstránení vosku môžete tkaninu vyčistiť pomocou absorpčného papiera.

Ak máte ešte zvyšky vosku, môžete ich odstrániť pomocou nasledujúcich výrobkov:

  • Izopropylalkohol
  • Zmes vody a soli
  • Biely ocot
Čtěte také  Máte na oblečení olejovú škvrnu? Nepodliehajte panike, objavte naše tipy na odstránenie škvrny!

Tieto výrobky ľahko nájdete v každom obchode a sú ideálne na odstraňovanie škvŕn od vosku. Môžete napríklad zmiešať izopropylalkohol s vodou a mydlom na umývanie riadu a zmes naniesť na škvrnu. Nechajte pôsobiť niekoľko minút a potom opláchnite vlhkou utierkou.

Na odstránenie vosku zo sviečok použite savý papier

Papierové uteráky sú skvelým spôsobom, ako odstrániť vosk zo sviečok. Papierové utierky však nedokážu vždy odstrániť všetok vosk a môžu zanechať zvyšky. Pred použitím papierovej utierky je preto dôležité povrch dôkladne vyčistiť. Najprv vosk mierne zahrejte horúcim uterákom alebo fénom, aby zmäkol.

Potom na postihnuté miesto priložte absorpčný papier a jemne ho pritlačte, aby sa absorbovali všetky zvyšky vosku. Postup opakujte, kým neodstránite všetok vosk. Ak sa vám škvrny odstraňujú ťažko, môžete skúsiť použiť biely ocot, izopropylalkohol alebo zmes vody a soli.

Čtěte také  Ako čistíte práčku? Objavte naše tipy!

Na záver môžeme vidieť, že 4 domáce tipy na odstránenie vosku zo sviečok je veľa a rôznorodých. Existujú metódy pre každý typ (pevný alebo tekutý) a povrch (tvrdý alebo mäkký). V závislosti od typu vosku, ktorý chcete odstrániť, použite jeden z vyššie uvedených tipov a zvládnete to ľahko.

Súvisiaci príspevok

Daniel
Napísal : Daniel
V Chatasovasa snažím vyberať a zdieľať najdôležitejšie informácie súčasnosti, od tém o Qi a testoch osobnosti až po každodenné novinky. Každé ráno sa môžete dozvedieť aj horoskop na daný deň.