Accueil » Dom » Naše tipy na čistenie špinavého koberca bez jeho poškodenia!

Naše tipy na čistenie špinavého koberca bez jeho poškodenia!

Máte špinavý koberec a neviete, ako ho vyčistiť? vyčistite ho bez poškodenia? Nepodliehajte panike! V tomto článku vám poskytneme niekoľko tipy pre domácnosť ako účinne a bez poškodenia vyčistiť koberec.

Naučte sa používať prostriedky, ktoré máte doma, a vyhnite sa chemickým prípravkom. Sledujte stránku . naše rady pre optimálne výsledky!

Príprava koberca pred čistením

Pred čistením koberca ho musíte pripraviť. Začnite odstránením všetkých cudzích látok, ako sú chlpy domácich zvierat, omrvinky a iné nahromadené nečistoty. Malá kefa s mäkkými štetinami a vysávač sú pri tomto kroku vašimi najlepšími spojencami. Keď je koberec zbavený nečistôt, skontrolujte, či sa na tkanine nenachádzajú škvrny alebo pretrvávajúce škvrny.

Ak sú, na odstránenie škvŕn použite zmes bieleho octu a horúcej vody. Potom ich vyperte, dobre pretrepte koberec, aby ste odstránili prach, ktorý sa nahromadil medzi vláknami.

Používajte prírodné produkty na čistenie

Pred použitím chemických prípravkov na čistenie koberca skúste použiť prírodné produkty. prírodné produkty ktoré sú šetrnejšie a bezpečnejšie pre vlákna koberca. Zvyčajne môžete nájsť prírodné produkty na báze esenciálnych olejov a organických zložiek, ktoré sú bezpečné pre ľudí a životné prostredie. Pred použitím tieto výrobky vyskúšajte na malej ploche povrchu koberca, aby ste skontrolovali, či farba nevybledne.

Čtěte také  Ako udržiavať záhradný nábytok?

Môžete si tiež pripraviť vlastný roztok s použitím prírodných zložiek, ako je sóda bikarbóna, biely ocot a citrónová šťava. Keď je roztok pripravený, jemne ho naneste na koberec čistou handričkou alebo špongiou, pričom dbajte na to, aby ste ho rozotierali len v smere vlákien. Potom dôkladne opláchnite vlhkou handričkou alebo špongiou.

Pred použitím chemikálií vykonajte farebný test

Pri čistení koberca je dôležité pripraviť ho a používať prírodné prostriedky. Jedným zo základných krokov je vykonanie farebný test pred použitím chemických prípravkov, aby sa zabránilo akémukoľvek poškodeniu. Na tento účel si vyberte nenápadné miesto, napríklad za kusom nábytku alebo pod pohovkou, a naneste malé množstvo výrobku pomocou vlhkej handričky.

Počkajte niekoľko minút, potom skontrolujte výsledok a pozorujte:

  • či je farba rovnaká
  • či výrobok zmenil štruktúru koberca
  • ak sa na koberci objavia škvrny
Čtěte také  Ako sa dá sklo poškodené umývačkou riadu opäť nablýskať?

Ak sa nezistí žiadny rozdiel, môžete na čistenie koberca použiť danú chemickú látku. Ak nie, budete musieť nájsť iné vhodné riešenie na čistenie koberca.

Vysušenie koberca po čistení

Po skončení čistenia je dôležité koberec vysušiť. Správna metóda je položiť na koberec papierové utierky a krátko potom ich odstrániť. Tým sa zachytí všetka prebytočná vlhkosť. . Na sušenie koberca sa neodporúča používať vysávač, pretože by sa mohli poškodiť vlákna.

Na optimálne sušenie je najlepšie otvoriť okno a na koberec umiestniť ventilátor. Ventilátor by mal byť umiestnený v primeranej vzdialenosti od koberca, aby ho sila vetra nepoškodila. Dobrou technikou je umiestniť ventilátor smerom ku kobercu a prepnúť ho na režim nízkeho výkonu. Čas sušenia sa zvyčajne pohybuje od 30 minút do 24 hodín. v závislosti od množstva vlhkosti v koberci.

Čtěte také  Ako sa starať o bavlnený gázový odev?

Dodržiavaním týchto domáce tipy Teraz môžete čistiť špinavý koberec bez obáv z jeho poškodenia. Tieto tipy sú jednoduché a vhodné pre všetky typy kobercov, či už vlnených, bavlnených alebo syntetických. Zhrnutie: identifikujte typ koberca, ktorý máte, vyberte správny výrobok a postupujte podľa návodu na použitie. Dodržaním týchto krokov získate čistý koberec, ktorý bude ako nový!

Súvisiaci príspevok

Daniel
Napísal : Daniel
V Chatasovasa snažím vyberať a zdieľať najdôležitejšie informácie súčasnosti, od tém o Qi a testoch osobnosti až po každodenné novinky. Každé ráno sa môžete dozvedieť aj horoskop na daný deň.