Accueil » Novinky » Matematicko-logická hádanka: Dokážete správne odpovedať na nasledujúcu hádanku: Koľko stojí ceruzka?

Matematicko-logická hádanka: Dokážete správne odpovedať na nasledujúcu hádanku: Koľko stojí ceruzka?

Mentálne testy sú ideálne pre dospelých aj deti. Preto vám odporúčame problémy pravidelne riešiť hádanky matematiku a logiku, aby ste čo najlepšie vycibrili svoju myseľ.

Či už si dobrý v matematike alebo nie, na tom nezáleží, dôležité je, že si na to trúfaš túto výzvu a otestujte svoje logické schopnosti.

IQ test: „Aká je hodnota modrej ceruzky?“ »

Na obrázku nižšie máte 3 rovnice, ktorých čísla boli okrem odpovede nahradené prvkami. Vašou úlohou je nájsť presnú hodnotu modrej ceruzky.

Je zrejmé, že na získanie tejto hodnoty musíte nájsť hodnotu ostatných prvkov. Váš časový limit: 25 sekúnd ! Pokúste sa vyriešiť túto hádanku za 25 sekúnd, ak môžete. Géniovia sa tam dostanú!

© legrisou.fr

Začnite hneď, ako budete pripravení.

IQ test: správna odpoveď

Podarilo sa vám vyriešiť túto matematicko-logickú hádanku za menej ako 25 sekúnd? ? To z vás robí génia! Tvoje logické uvažovanie a rýchlosť myslenia sú celkom pozoruhodné! Pokračujte v plnení mozgových výziev, aby ste si udržali svoju úroveň alebo ju dokonca zvýšili.

Čtěte také  Optická ilúzia mozgu: Nájdete nepárnu rastlinu za 12 sekúnd?

Zlyhali ste? Nie je to vážne. To jednoducho znamená, že musíte častejšie stimulovať svoju myseľ mozgovými problémami. Týmto spôsobom si môžete zvyknúť na používanie svojho logického uvažovania a zlepšiť rýchlosť analýzy a uvažovania.

Nižšie prezradíme riešenie dnešnej hádanky.

Riešenie

Vlastne, hodnota modrej ceruzky je 5 . Ak chcete dosiahnuť tento výsledok, postupujte podľa týchto krokov:

S prvou rovnicou 3 batohy = 30 ľahko získatet hodnota batohu, ktorá je 10.

Toto číslo použijete v druhej rovnici: 2 batohy alebo 20 + jablko = 40. Takže jablko = 40 – 20= 20.

Potom pomocou poslednej rovnice odvodíte požadovanú hodnotu:

Batoh + 2 jablká + 2 modré ceruzky = 60 alebo 10 + 40 + 2 modré ceruzky = 60.

2 modré ceruzky majú hodnotu 10 a 1 modrá ceruzka má hodnotu 5.

© legrisou.fr

Ak chcete hrať znova a naďalej testovať svoje limity v matematickom uvažovaní, neváhajte navštíviť našu webovú stránku. Nezabudnite tiež zdieľať výzvy so svojimi blízkymi, aby ste ich povzbudili, aby otestovali svoj zmysel pre logiku!

Súvisiaci príspevok

Daniel
Napísal : Daniel
V Chatasovasa snažím vyberať a zdieľať najdôležitejšie informácie súčasnosti, od tém o Qi a testoch osobnosti až po každodenné novinky. Každé ráno sa môžete dozvedieť aj horoskop na daný deň.