Accueil » Novinky » Matematická výzva: Otestujte si svoje matematické schopnosti. Aké je riešenie poslednej rovnice?

Matematická výzva: Otestujte si svoje matematické schopnosti. Aké je riešenie poslednej rovnice?

Páči sa vám mozgové výzvy ? Dobre, pretože dnes spúšťame zábavnú a podnetnú výzvu. Ide o to.hádanka Ideálny spôsob, ako si skrátiť čas, ale predovšetkým zdokonaliť svoju logiku a matematiku. Prejdite na tento test a tiež zlepšiť svoje zručnosti pri riešení problémov.

Vizuálny test: „Aké číslo chýba v tejto postupnosti rovníc?“

Nižšie vidíte 4 rovnice s čerešňami, baklažánmi a jablkami ako neznámymi. Vašou úlohou je uhádnuť odpoveď na poslednú rovnicu: jeden baklažán + jedno jablko x čerešne = ?

© Chatasova.sk

Máte 25 sekúnd na to, aby ste vykonali svoje mentálne výpočty a uviedli svoju odpoveď. Upozorňujeme, že nesmiete podvádzať. Hneď ako uplynie 25 sekúnd, musíte dať svoju odpoveď a skončiť. Ak neviete vyriešiť vizuálnu hádanku, riešenie nájdete v nasledujúcom odseku.

Teraz však vytiahnite všetky brzdy a počas nasledujúcich niekoľkých sekúnd urobte všetko, čo je vo vašich silách, pričom začnite s plným sústredením.

Čtěte také  Logický test: Otestujte svoje IQ a zistite, ktorý pohár sa naplní ako prvý!

Ste pripravení? Spustite stopky a je to na vás!

IQ test: správna odpoveď

Ak toto čítate, potom 25 sekúnd vypršalo a je čas zistiť, či máte dobrú matematickú logiku. Riešenie hádanky nájdete nižšie.

Riešenie

Odpoveď na poslednú rovnicu je 15. Našli ste ju?

Aby sme dospeli k tomuto výsledku, museli sme nájsť hodnotu každého ovocia podľa tejto logiky:

Z prvej rovnice, 6 čerešní = 30, môžeme odvodiť, že 2 čerešne sa rovnajú 10.

Z druhej rovnice dostaneme hodnotu baklažánu: 2 čerešne + 2 baklažány = 20, t. j. 10 + 2 baklažány = 20, takže 1 baklažán má hodnotu 5.

Nakoniec, tretia rovnica vám dáva hodnotu jablka tak, že jeden baklažán + 4 jablká = 9, t. j. 5 + 4 jablká = 9 a 1 jablko = 1.

1 baklažán + 1 jablko x 2 čerešne = 5 + (1 x 10) = 15.

© Chatasova.sk

Podarilo sa vám vyriešiť dnešnú rovnicu? Výborne! To znamená, že máš veľmi dobré matematické a logické uvažovanie. Ak sa ti to nepodarilo, znamená to, že nie si veľmi dobrý v mentálnej aritmetike.

Čtěte také  Optická ilúzia mozgu: Ak máte 50/50 videnia, nájdite číslo 7 za 14 sekúnd

Nezabudnite sa o túto vizuálnu výzvu podeliť so svojimi priateľmi a rodinou!

Súvisiaci príspevok

Daniel
Napísal : Daniel
V Chatasovasa snažím vyberať a zdieľať najdôležitejšie informácie súčasnosti, od tém o Qi a testoch osobnosti až po každodenné novinky. Každé ráno sa môžete dozvedieť aj horoskop na daný deň.