Accueil » Novinky » Matematická úloha: Podarí sa vám nájsť riešenie tejto hádanky za menej ako 45 sekúnd?

Matematická úloha: Podarí sa vám nájsť riešenie tejto hádanky za menej ako 45 sekúnd?

Hádanka dňa je matematická výzva ktorá na prvý pohľad vyzerá zložito, ale jej riešenie je zábavné. Ak ste virtuóz na čísla, môžete ju vyriešiť za menej ako 45 sekúnd.

Avšak aj v prípade, že si s matematikou netykáte, táto výzva je v dosahu každého. Stačí sa len trochu sústrediť a byť trpezlivý.

Prezentácia matematickej úlohy

Matematika je ako skúmanie neznámeho labyrintu. Jeho riešenie vás môže buď priviesť k riešeniu, alebo vás ešte viac zviesť na scestie. Jedným si však môžete byť istí: každá chyba, ktorú urobíte, vás privedie o kúsok bližšie k správnej odpovedi.

Táto úloha je určená pre každého, či už ste šikovný v číslach, alebo len fanúšik hádaniek. Táto matematická hádanka si vyžiada vašu logiku, ale aj schopnosť dešifrovať kódy.

Dnešná hádanka má podobu troch trojuholníkov . Každý trojuholník má číslo na vnútornej strane a tiež na vonkajšej strane na všetkých troch stranách. Ak sa pozriete pozorne, všimnete si, že v treťom trojuholníku číslo chýba.

Čtěte také  Vizuálny test: Pokúste sa nájsť pikachu, ktorý na tomto obrázku nevyzerá ako iný, ak môžete!

Na vyriešenie tejto matematickej úlohy teda musíte nájsť chýbajúce číslo. Aby bola úloha ešte napínavejšia, máte časový limit 45 sekúnd.

Chatasova.sk

Aby sme vám pomohli nájsť riešenie, máme pre vás malú radu: nekomplikujte si život, pretože kľúč k nájdeniu správnej odpovede spočíva v jeho jednoduchosti. Mali by ste vedieť, že matematické úlohy sú navrhnuté tak, aby stimulovali váš mozog, a nie aby vás z nich bolela hlava.

Odpoveď na matematickú hádanku

Podarilo sa vám nájsť chýbajúce číslo za menej ako 45 sekúnd? Ak sa vám podarilo vyriešiť hádanku v stanovenom čase, gratulujeme vám. Musíš byť skutočný virtuóz na čísla.

Ak sa vám nepodarilo nájsť správnu odpoveď, riešenie tejto matematickej hádanky je jednoduché. Najskôr musíte pochopiť, prečo sú čísla vo vnútri 10 a 36. Tu sú výpočty, ktoré musíte vykonať:

  • 2 x (2 + 3) = 2 x 5 = 10
  • 4 x (4 + 5) = 4 x 9 = 36
Čtěte také  Test optických ilúzií očí: Nájdete nepárnu sviečku za 20 sekúnd?

Ak chcete nájsť chýbajúce číslo, postupujte podľa tejto logiky:

  • 6 x (6 + 7) = 6 x 13 = 78

Chýbajúce číslo je teda 78.

© Chatasova.sk

Súvisiaci príspevok

Daniel
Napísal : Daniel
V Chatasovasa snažím vyberať a zdieľať najdôležitejšie informácie súčasnosti, od tém o Qi a testoch osobnosti až po každodenné novinky. Každé ráno sa môžete dozvedieť aj horoskop na daný deň.