Accueil » Novinky » Matematická hádanka: Otestujte si svoje IQ presunutím len 1 zápalky!

Matematická hádanka: Otestujte si svoje IQ presunutím len 1 zápalky!

IQ test je psychometrický test, ktorý meria inteligenciu človeka. Používa sa na posúdenie úrovne chápania a učenia sa osoby, ako aj jej schopnosti riešiť mentálne hádanky.

Testy IQ sa v posledných rokoch stali veľmi populárnymi, najmä na sociálnych sieťach. To viedlo k rastúcemu záujmu o hádanky a iné výzvy, ktoré umožňujú ľuďom otestovať svoje schopnosti a inteligenciu.

Dnes vám prinášame špeciálnu výzvu: Nájdite nesprávne riešenie rovnice 8 x 3 = 16 za menej ako 25 sekúnd!

Tento test Nejde len o to, aby ste našli správnu odpoveď na hádanku, ale aj o to, aby ste ju našli v obmedzenom čase. Pridanou náročnosťou je, že musíte nájsť nesprávnu odpoveď, čo môže byť ťažšie, ako sa očakávalo.

Na splnenie tejto úlohy budete musieť použiť stratégie riešenia problémov a techniky kreatívneho myslenia, aby ste našli nesprávnu odpoveď na hádanku. Aké je teda nesprávne riešenie? Na to, aby ste to zistili, máte 25 sekúnd!

Čtěte také  Optická ilúzia HD Vision: Nájdite číslo 672 za 16 sekúnd

Chatasova.sk

IQ test dňa:

Dnes vám ponúkame hádanku, ktorá si bude vyžadovať celú vašu koncentráciu a premýšľanie. Na vyriešenie tejto úlohy, budete sa musieť pozorne pozerať a premýšľať mimo škatuľky . Vašou úlohou bude uspieť v presunúť jednu zápalku a vyriešiť tak rovnicu.

Keďže záleží na každom detaile, venujte čas premýšľaniu o každom kroku. Sme si istí, že riešenie nájdete!

Na úspešné dokončenie hádanky musíme zapojiť svoju myseľ a kreativitu. To znamená, že si musíme nájsť čas na pozorné pozorovanie a sústredenie. Musíme sa snažiť nájsť originálne riešenia a nie len postupovať podľa návodu. Na dosiahnutie nášho cieľa je potrebná určitá dávka predstavivosti a vytrvalosti.

Nakoniec musíme byť otvorení možnostiam a pripravení prehodnotiť svoj prístup, ak nefunguje. Ak budeme postupovať podľa týchto krokov, budeme schopní dosiahnuť svoje ciele.

Riešenie testu IQ

Všetci sme videli túto virálnu výzvu na sociálnych sieťach, ako sú Twitter, Facebook a Instagram. Dobyla svet a ľudia sa snažili vyriešiť túto záhadu.

Čtěte také  Optická ilúzia: Ak máte extra ostré oči, nájdite číslo 15 medzi 16 za 12 sekúnd

Na tomto obrázku vyššie musíme nájsť riešenie matematického problému za menej ako 25 sekúnd. S jedinou zhodou.

Riešenie je 8 x 2 = 16.

© Chatasova.sk

Sme hrdí na tých, ktorí dokázali nájsť odpoveď v takom krátkom čase.

Súvisiaci príspevok

Daniel
Napísal : Daniel
V Chatasovasa snažím vyberať a zdieľať najdôležitejšie informácie súčasnosti, od tém o Qi a testoch osobnosti až po každodenné novinky. Každé ráno sa môžete dozvedieť aj horoskop na daný deň.