Accueil » Novinky » IQ test: Vyriešte túto matematickú hádanku za menej ako 20 sekúnd!

IQ test: Vyriešte túto matematickú hádanku za menej ako 20 sekúnd!

Matematické hádanky Na internete sú veľmi populárne. Pýtate sa prečo? Dôvodom je to, že ponúkajú iný spôsob zábavy, ako je niekoľkohodinové rolovanie. Je to spôsob, ako sa zabaviť a zároveň stimulovať a rozvíjať svoje kognitívne schopnosti.

Vizuálny test: „Aké číslo chýba v poslednej rovnici?

IQ test dňa je test vašich matematických schopností, najmä úrovne mentálneho počítania. Je to vaša silná stránka? Táto mozgová výzva je vašou šancou to dokázať. Ak nie, skúste to znova výzva posilniť svoj mozog. Ste pripravení?

Obrázok, na ktorom máte pracovať, sa skladá zo 4 rovníc s rôznymi prvkami. Vašou úlohou je nájsť chýbajúcu hodnotu, ktorá je výsledkom poslednej rovnice.

© legrisou.fr

Na absolvovanie tohto IQ testu máte 20 sekúnd. Je to na vás!

IQ test: správna odpoveď

Podarilo sa vám nájsť správnu odpoveď? Overte si ju porovnaním s riešením, ktoré vám prezradíme nižšie.

Čtěte také  Optická ilúzia Vizuálny test: Ak máte orlie oči Nájdite číslo 998 medzi 990 za 14 sekúnd

Riešenie

Odpoveď, ktorú potrebujete nájsť, je 15. Aby ste dospeli k tomuto číslu, tu je metóda, ktorú ste museli použiť na zistenie hodnoty každého prvku:

Pomocou prvej rovnice dostanete kalendárnu rovnicu :

3 kalendáre = 18, takže 1 kalendár má hodnotu 6.

Pomocou druhej rovnice máte :

3 skupiny priečinkov = 9, takže 1 skupina priečinkov má hodnotu 3.

Pomocou tretej rovnice zistíte hodnotu fialového kvetu:

1 ks obrazovky x 1 ks obrazovky – 1 ks obrazovky = 6, 1 ks obrazovky = 3.

Tieto hodnoty môžete použiť v poslednej rovnici nasledovne:

(3 x 6) – 3 = 15.

© legrisou.fr

Odpovedali ste správne? Výborne! To znamená, že ste inteligentný človek vďaka vašej vynikajúcej rýchlosti analýzy a logiky.

Pochopili ste to všetko zle? Neboj sa, nebol si jediný, kto v dnešnom teste neuspel. Vo všeobecnosti platí, že tí, ktorí neuspeli, si pomýlili prioritu značiek. Nezabudnite, že násobenie má prednosť pred akýmkoľvek iným znakom.

Čtěte také  Optická ilúzia Rozpoznajte rozdiel v obrázku Puzzle: Dokážete nájsť rozdiel medzi dvoma obrázkami do 20 sekúnd

Chceli by ste sa pustiť do ďalších rovnako podnetných úloh, ako je táto? Neváhajte a navštívte našu webovú stránku. Nájdete tam mozgové výzvy pre všetky úrovne!

Súvisiaci príspevok

Daniel
Napísal : Daniel
V Chatasovasa snažím vyberať a zdieľať najdôležitejšie informácie súčasnosti, od tém o Qi a testoch osobnosti až po každodenné novinky. Každé ráno sa môžete dozvedieť aj horoskop na daný deň.