Accueil » Novinky » IQ test: Ste geniálny človek? Absolvujte nasledujúci test a zistite to!

IQ test: Ste geniálny človek? Absolvujte nasledujúci test a zistite to!

IQ testy sú ideálne na zdokonalenie mysle zábavným spôsobom. Tieto mozgové úlohy pre mladých aj starších stimulujú vaše rozumové schopnosti a zvyšujú váš postreh.

Vaša výzva dňa je matematická hádanka. Trúfate si na ňu?

Vizuálny test: „Aké číslo chýba v tabuľke?

Vo všetkých IQ test, musíte si nájsť čas a pozorne si prečítať pokyny a údaje, aby ste sa nenechali viesť svojimi impulzmi. Aby ste si pomohli, vždy začnite tým, že venujete niekoľko sekúnd príprave svojej mysle a sústredeniu.

Nižšie máte tabuľku, ktorú tvorí 9 políčok s číslami, okrem jedného. Máte 25 sekúnd na to, aby ste sa pokúsili zistiť, akou logikou sa musíte riadiť, aby ste toto číslo identifikovali.

© legrisou.fr

Ste pripravení? Teraz ste na rade vy!

IQ test: správna odpoveď

Matematické logické hádanky, ako je tá dnešná, merajú vaše vedomosti a numerické schopnosti. Tak čo, zvládli ste predchádzajúci IQ test? Porovnajte svoju odpoveď s riešením uvedeným nižšie.

Čtěte také  Optická ilúzia Mozgový test: Ak máte orlie oči, nájdite nepárne vrecko za 15 sekúnd

Riešenie

Chýbajúce číslo v poslednom políčku je 40.

Našli ste ho? Ak áno, znamená to, že vy a čísla ste jedno a to isté. Vaše schopnosti uvažovania sú neporušené. Je to dokonalé!

Ak ste to nenašli, tu je logika, ktorou ste sa museli riadiť: sčítajte a násobte čísla vodorovne tak, aby (A + B) x (A – B) = C.

V prvom riadku dostanete: (8 + 2) x (8 – 2) = 60.

V druhom riadku máte: (6 + 4) x (6 – 4) = 20.

Nakoniec v poslednom riadku máte: (7 + 3) x (7 – 3) = 40.

© legrisou.fr

Myslíte si, že by ste túto logiku našli s väčším časovým odstupom alebo nie? Ak áno, znamená to, že musíte najprv popracovať na rýchlosti svojho myslenia. Ak to chcete urobiť, zvyknite si riešiť testy a hádanky s časovým limitom.

Takto budete ľahšie stimulovať rýchlosť svojej mysle. Ak nie, potom musíte rozvíjať svoju logiku a uvažovanie.

Čtěte také  Test optických ilúzií očí: Dokážete nájsť nepárne chladné za 20 sekúnd?

Podobne častejšie trénujte riešenie pozorovacích a logických testov. Môžete navštíviť našu stránku a objaviť celý zoznam úloh a mozgových testov, ktoré sú ideálne na zlepšenie vašich schopností.

Už sa vám nechce hrať sólo? NNeváhajte povzbudiť svojich priateľov a rodinu, aby sa bavili s vami. Začnite tým, že sa s nimi podelíte o vyššie uvedený IQ test!

Súvisiaci príspevok

Daniel
Napísal : Daniel
V Chatasovasa snažím vyberať a zdieľať najdôležitejšie informácie súčasnosti, od tém o Qi a testoch osobnosti až po každodenné novinky. Každé ráno sa môžete dozvedieť aj horoskop na daný deň.