Accueil » Novinky » IQ test: Nájdite hodnotu otáznika za 60 sekúnd pomocou matematickej logiky.

IQ test: Nájdite hodnotu otáznika za 60 sekúnd pomocou matematickej logiky.

Máte radi sovy a matematické hádanky ? A tak, tento test je špeciálne navrhnutý pre vás! Je to test zábavný spôsob, ako si skrátiť čas a zároveň využiť svoje matematické zručnosti.

Úlohou je nájsť hodnotu otáznika v sérii operácií. Tento test je prístupný pre každého, či už ste matematický nadšenec, alebo len hľadáte zábavnú výzvu. Takže ste pripravení prijať výzvu a vyriešiť túto hádanku?

© Chatasova.sk

Ak chcete nájsť hodnotu otáznika, musíte využiť štyri kľúčové zručnosti: pozorovanie, logiku, používanie matematických schopností a rýchlosť.

Najprv si pozorne prezrite zobrazené operácie a sovy. Hľadajte rozdiely alebo prvky, ktoré by mohli byť kľúčom k hádanke. Potom použite svoju logiku, aby ste odvodili, ktorú metódu použiť a ktorú operáciu zvoliť.

Analyzujte už prítomné operácie a hľadajte cenné stopy, ktoré vám môžu pomôcť a ktoré by sa mohli vzťahovať na celok.

Čtěte také  Test optických ilúzií očí: Nájdete nepárneho draka za 20 sekúnd?

Vaše matematické zručnosti vám pomôžu vykonať potrebné výpočty . Na riešenie chýbajúcich rovníc použite základné operácie, ako je sčítanie, odčítanie, násobenie a delenie. Nakoniec využite svoju rýchlosť a vyriešte hádanku v stanovenom čase.

Akú hodnotu má otáznik?

Ak chcete zistiť hodnotu otáznika v tejto hádanke, je nevyhnutné zvoliť metodický prístup. Najprv pozorne pozorujte sovy a všimnite si rozdiely medzi nimi. Tieto rozdiely sú kľúčom k vyriešeniu hádanky.

Postupujte krok za krokom a vyriešte hádanku riadok po riadku. Začnite určením hodnoty prvej sovy pomocou uvedených matematických operácií. Keď budete mať odpoveď pre jeden riadok, skontrolujte, či je v súlade s druhým riadkom a tak ďalej. Ak sa všetky hodnoty dokonale zhodujú, mali by ste získať rovnaké výsledky, aké sú uvedené na obrázku.

Riešenia tohto testu

Hodnota otáznika v tejto hádanke je 12. Aby sme dospeli k tomuto riešeniu, môžeme preskúmať rôzne línie výpočtu.

  • V prvom riadku pri sčítaní 14 + 14 + 14 dostaneme 42.
  • V druhom riadku pridáme 14 + 6 a dostaneme 20.
  • Nakoniec v treťom riadku sčítaním 6 + 6 dostaneme 12.
Čtěte také  Test osobnosti: Vyberte si plameň, ktorý odhalí tajomstvo vašej vnútornej sily

Takže chýbajúca hodnota v hádanke je 12. Výborne sa darí tým, ktorým sa podarilo vyriešiť túto matematickú hádanku!

Chatasova.sk

Súvisiaci príspevok

Daniel
Napísal : Daniel
V Chatasovasa snažím vyberať a zdieľať najdôležitejšie informácie súčasnosti, od tém o Qi a testoch osobnosti až po každodenné novinky. Každé ráno sa môžete dozvedieť aj horoskop na daný deň.