Accueil » Novinky » IQ test: Máte logické myslenie? Mali by ste byť schopní ľahko odpovedať na dnešnú matematickú hádanku!

IQ test: Máte logické myslenie? Mali by ste byť schopní ľahko odpovedať na dnešnú matematickú hádanku!

Hádanky Matematika nie je len pre ľudí, ktorí sú dobrí v matematike. Zamysli sa znova ! Každý môže a mal by vyriešiť tieto výzvy mozog pre zábavu, ale predovšetkým rozvíjať svoj zmysel pre matematickú logiku.

IQ test: Aké je riešenie poslednej rovnice? »

Hádanka matematika je rovnica alebo problém s číslami, ktorý sa má vyriešiť na základe konkrétneho logického uvažovania. Logika, ktorú treba dodržiavať, je často odvodená zo základných pravidiel výpočtu. Myslíte si, že ste dostatočne inteligentní a vnímaví na to, aby ste prišli na dôvod, ktorým by ste sa mali riadiť v nasledujúcej výzve? Musíte to urobiť, aby ste to zistili.

Nasledujúci obrázok vás postaví pred 4 diamanty, z ktorých každý pozostáva zo 4 políčok s číslami vo vnútri. Na poslednom diamante chýba číslo. Skúste to nájsť za 30 sekúnd . Ako ste pochopili, musíte nájsť logiku použitú v tejto sérii čísel, aby ste prešli týmto IQ testom.

Čtěte také  Optická ilúzia Vizuálny test: Ak máte orlie oči Nájdite číslo 95 medzi 96 za 14 sekúnd

© legrisou.fr

Je čas hrať, veľa šťastia!

IQ test: správna odpoveď

Vyhradených 30 sekúnd uplynulo. Už nemáte právo pokračovať v hre. Je čas skontrolovať, či ste odpovedali správne alebo nie.

Riešenie

Odpoveď, ktorú sme museli nájsť, je 0. Tu je logika, ktorú treba dodržiavať: vynásobte dve čísla hore a dole a vytvorte čísla naľavo a napravo takto:

V prvom kosoštvorci: 7 x 6 = 42.

V druhom kosoštvorci: 9 x 9 = 81.

V treťom kosoštvorci: 5 x 3 = 15.

Potom v poslednom kosoštvorci máte 5 x 2 = 10. Preto chýbajúce číslo: 0.

© legrisou.fr

Dali ste náhodou správnu odpoveď? Máte šťastie! Dali ste správnu odpoveď podľa vyššie uvedenej logiky? A toto načas? Výborne! Potom ste matematický génius.

Vaše logické uvažovanie je dokonalé a máte nepopierateľnú rýchlosť analýzy.

Naopak, neuspeli ste v dnešnom IQ teste? Potom musíte pokračovať v zlepšovaní svojich matematických zručností a logiky. Ak to chcete urobiť, môžete využiť našu webovú stránku. Skutočne, nájdete výzvy každého druhu, ideálne na tréning a stimuláciu vášho mozgu.

Čtěte také  Test pozorovacích schopností: Ak máte Orlie oči, nájdite medzi vínom slovo Mine za 10 sekúnd

Neváhajte zdieľať tento matematický kvíz so svojím okolím, priateľmi a rodinou, aby ste ich mohli vyzvať. Kto z nich to podľa vás dokáže lepšie ako vy?

Súvisiaci príspevok

Daniel
Napísal : Daniel
V Chatasovasa snažím vyberať a zdieľať najdôležitejšie informácie súčasnosti, od tém o Qi a testoch osobnosti až po každodenné novinky. Každé ráno sa môžete dozvedieť aj horoskop na daný deň.