Accueil » Novinky » IQ test: Koľko je 9 + 3? Správnou odpoveďou na túto otázku preukážete, že máte dobrú matematickú logiku.

IQ test: Koľko je 9 + 3? Správnou odpoveďou na túto otázku preukážete, že máte dobrú matematickú logiku.

Medzi mozgových výziev Matematické logické hádanky sú nepochybne najrozšírenejšie. Uprednostňujú sa preto, lebo skutočne preverujú inteligenciu tým, že testujú logiku, vynaliezavosť a reflexy človeka.

Chcete si zmerať myseľ alebo jednoducho udržať mozog aktívny počas prestávok? Potom je toto mentálne cvičenie určené práve pre vás!

Vizuálny test: „Aká je odpoveď na poslednú rovnicu?“

Predtým, ako začnete tento IQ test, najprv sa musíte sústrediť. Aj keď tento test Bude trvať len niekoľko sekúnd, preto je vždy dôležité, aby ste boli pri jeho riešení správne naladení. Ste pripravení? Teraz si môžete prečítať nasledujúce pokyny.

Nižšie máte vľavo tri rovnice a vpravo nevyriešenú rovnicu. Ak 3 + 2 = 10, 5 + 3 = 16 a 6 + 4 = 20, potom Koľko by muselo byť 9 + 3?

© legrisou.fr

Máte 20 sekúnd na to, aby ste sa pokúsili nájsť pravidlo a logiku použitú v 3 rovniciach naľavo na vyriešenie rovnice napravo. Budete schopní rozmýšľať nad rámec základných pravidiel aritmetiky? Dokážte to teraz!

Čtěte také  Vizuálna výzva: Nájdite 12 rozdielov za menej ako 25 sekúnd!

IQ test: správna odpoveď

Je čas odhaliť riešenie tejto veľmi náročnej hádanky. Overte si, ako ste boli vnímaví, porovnaním svojej odpovede nižšie.

Riešenie

Odpoveď, ktorú ste museli nájsť, je 24 , 9 + 3 = 24. Ako sa k nemu dostanete? Matematická logika, ktorú bolo potrebné dodržať, bola : A + B = C = C + C = vaša odpoveď . Nepochopili ste to? Tu sú podrobnosti s číslami:

3 + 2 = 5 a 5 + 5 = 10, takže 3 + 2 = 10.

5 + 3 = 8 a 8 + 8 = 16, takže 5 + 3 = 16.

6 + 4 = 10 a 10 + 10 = 20.

Nakoniec s rovnicou vpravo máme: 9 + 3 = 12 a 12 + 12 = 24. Z toho vyplýva konečný výsledok: 9 + 3 = 24.

© legrisou.fr

Ak sa vám podarilo vyriešiť tento IQ test načas, gratulujeme vám. Ste skutočný matematický génius! Ak sa vám nepodarilo nájsť správnu odpoveď, neznepokojujte sa. Vďaka tomuto testu ste si už stihli stimulovať mozog a popracovať na svojej matematickej logike.

Ak chcete svoje matematické zručnosti ešte viac rozvíjať, naďalej si vyberajte tieto typy mentálnych cvičení, ktoré si budete precvičovať vo voľnom čase.

Čtěte také  Ak dokážete nájsť slovo Tiger do 10 sekúnd, máte 50/50 videnia

Neváhajte sa o túto mozgovú výzvu podeliť so svojimi priateľmi a rodinou. Myslíte si, že sa im podarí tento test vyriešiť včas? Ak nie, povzbuďte ich, aby si spolu s vami precvičili svoje IQ schopnosti!

Súvisiaci príspevok

Daniel
Napísal : Daniel
V Chatasovasa snažím vyberať a zdieľať najdôležitejšie informácie súčasnosti, od tém o Qi a testoch osobnosti až po každodenné novinky. Každé ráno sa môžete dozvedieť aj horoskop na daný deň.