Accueil » Novinky » IQ test: Dokážete vyriešiť túto matematickú hádanku za menej ako 60 sekúnd?

IQ test: Dokážete vyriešiť túto matematickú hádanku za menej ako 60 sekúnd?

Test sa na prvý pohľad zdá byť jednoduchý. Predstavuje tri kocky, z ktorých každá obsahuje štyri čísla, zatiaľ nič zložité. Posledná kocka však obsahuje štvorec, ktorý vyzerá prázdny, a to je pasca, ktorú treba vyriešiť.

Úloha je nájsť hodnotu otáznika v stanovenom čase. Na to budete musieť použiť svoj dôvtip a predovšetkým logiku.

Tento test Preverí vaše logické schopnosti a bude od vás vyžadovať metodické myslenie, aby ste dospeli k správnej odpovedi. Zvládnete túto výzvu?

Chatasova.sk

Aby ste to urobili správne, potrebujete dôkladnú analýzu a logické myslenie. Tri kocky obsahujú čísla, ktoré sa zdajú byť podľa presného vzoru. Vašou úlohou je tento vzorec rozlúštiť a určiť hodnotu, ktorá by sa mala nachádzať v prázdnom štvorci poslednej kocky.

Aby ste uspeli, budete musieť preskúmať čísla v každej kocke a hľadať medzi nimi spoločné črty a vzťahy. Tento test preverí vaše pozorovacie schopnosti, logické uvažovanie a schopnosť riešiť problémy. S trochou zdravého rozumu a premýšľania budete schopní nájsť chýbajúcu hodnotu a vyriešiť tento matematický hlavolam.

Čtěte také  Vizuálna výzva: Nájdi leoparda, ktorý sa skrýva medzi žirafami

Ak chcete nájsť chýbajúcu hodnotu v poslednej kocke, eVyskúšajte rôzne matematické operácie. Čísla napríklad sčítajte, odčítajte, násobte alebo delte.

Aplikujte tieto operácie na čísla v kockách a zistite, či dostanete konzistentné výsledky. Skúšajte rôzne kombinácie, kým nenájdete operáciu, ktorá funguje.

Cieľom je nájsť jednoduchú operáciu, ktorá zodpovedá logike už prítomných čísel. Buďte trpezliví a skúšajte to dovtedy, kým nenájdete správnu odpoveď. Na vyriešenie predloženej matematickej hádanky máte obmedzený čas. Zvládnete túto výzvu?

Riešenia tohto testu

Dokončili ste test v stanovenom čase? Koľko riešení ste našli? Ak ste našli odpoveď 17 Gratulujeme! Vyhrali ste hru. Ak nie, tu je návod, ako sa to podarilo.

Na prvom políčku, výpočty boli 3 vynásobené 4, čo dáva 12, a 17 mínus 5, čo sa tiež rovná 12.

V druhom štvorci operácie boli 7 vynásobené 2, čo dáva 14, a 25 mínus 11, čo sa tiež rovná 14.

Čtěte také  Test pozorovacích zručností: Dokážete nájsť rozdiel medzi dvoma obrázkami do 20 sekúnd?

Nakoniec v treťom štvorci výpočty boli 5 vynásobené 2, čo sa rovná 10, a 17 mínus 7, čo sa tiež rovná 10.

Logicky bolo konečné číslo 17.

Chatasova.sk

Súvisiaci príspevok

Daniel
Napísal : Daniel
V Chatasovasa snažím vyberať a zdieľať najdôležitejšie informácie súčasnosti, od tém o Qi a testoch osobnosti až po každodenné novinky. Každé ráno sa môžete dozvedieť aj horoskop na daný deň.