Accueil » Dom » Ako upratovať bez vysávania alebo vytierania?

Ako upratovať bez vysávania alebo vytierania?

Hľadáte jednoduché a ekologické spôsoby pre upratovanie vášho domova Bez použitia vysávača alebo mopu? Už nemusíte hľadať ďalej!

Ukážeme vám niekoľko praktické tipy ktoré vám umožnia upratať váš domov bez použitia vysávača alebo mopu a zároveň budú šetrné k životnému prostrediu.

Výhody čistenia bez vysávača alebo mopu

Upratovanie bez vysávania a mopovania má mnoho výhod. V prvom rade sa táto metóda môže pochváliť väčšou účinnosťou a lepšími výsledkami. Povrchy sa čistia dôkladne a ticho. Na každodenné čistenie podlahy sa však odporúča používať tradičnú metlu.

Navyše je čistenie bez vysávača alebo mopu úsporné. pretože nemusíte kupovať drahé vybavenie alebo ďalšie príslušenstvo. V neposlednom rade je táto metóda aj šetrnejšia k životnému prostrediu a zdravšia, pretože neprodukuje prach.

Nástroje na čistenie podláh bez vysávačov alebo mopov

Používanie vysávača a mopu je klasickou metódou čistenia podlahy. Existujú však iné spôsoby s nástrojmi, ktoré sa ľahšie používajú a sú šetrnejšie k životnému prostrediu. Na čistenie podlahy bez vysávania alebo vytierania môžete použiť kefu, škrabku na podlahu alebo utierku z mikrovlákna.

Tieto nástroje sú určené na odstraňovanie nečistôt bez použitia chemikálií. Tlačná metla je ideálna na rýchle čistenie veľkých plôch. Škrabka na podlahy je ideálna na odstraňovanie usadených nečistôt podľa štruktúry podlahovej krytiny. Pokiaľ ide o utierku z mikrovlákna, je vysoko absorpčná a poskytuje dôkladné čistenie. S týmito nástrojmi môžete čistiť podlahu bez potreby vysávača alebo mopu.

Čtěte také  Čistenie: 5 kútov, ktoré vždy zabudnete vyčistiť

Nábytok ľahko hromadí prach a nečistoty, je však možné ho vyčistiť bez vysávania alebo mopovania. Existuje niekoľko jednoduchých a účinných riešení. Tu je niekoľko nástrojov a tipov, ako dôkladne vyčistiť nábytok od prachu:

  • Magická špongia Túto praktickú hubku môžete navlhčiť a odstrániť tak prach a nečistoty z nábytku.
  • Handrička z mikrovlákna Veľmi mäkká a savá, odstraňuje prach jednoduchým stlačením.
  • Antistatický sprej Ideálny na odstraňovanie prachových častíc z vášho nábytku.
  • Ručný vysávač Hoci sa neodporúča na dôkladné čistenie nábytku, je ideálny na odstraňovanie prachu z ťažko prístupných miest.

Všetky tieto riešenia sa dajú veľmi jednoducho zaviesť do praxe a váš nábytok bude čistý bez námahy. Nezabúdajte, že pravidelná údržba povrchov je kľúčom k udržaniu lesku vášho interiéru!

Tipy na odstránenie odolných škvŕn bez vysávania alebo vytierania

Ak chcete odstrániť najodolnejšie škvrny, musíte sa uchýliť k sofistikovanejším prostriedkom, ako je použitie vysávača a mopu. Na mastné škvrny, napr.lakťová mastnota a zmesou hydrogenuhličitanu a ocot sú vždy dobrým riešením.

Čtěte také  Zápachy a stopy: naše najlepšie tipy na čistenie domácich spotrebičov!

Jedlá sóda pomôže absorbovať mastnotu a ocot sa použije na čistenie a dezinfekciu miesta. V opačnom prípade, ak je na odstránenie určitých škvŕn potrebný konkrétny výrobok pre domácnosť, je dôležité si pred jeho použitím pozorne prečítať návod.

Ďalšou technikou je použitie zriedeného čpavku na čistenie podláh. Stačí zmiešať 1/2 šálky amoniaku s jednou šálkou teplej vody a pol šálky tekutého alebo práškového mydla. Zmes naneste na čistenú plochu, počkajte niekoľko minút a potom ju utrite vlhkou handričkou z mikrovlákna.

Na odstránenie škvŕn z podláh môžete použiť aj prostriedok na umývanie riadu zriedený trochou horúcej vody. Pred zotretím vlhkou suchou handričkou nechajte prípravok niekoľko minút pôsobiť. Na čistenie znečistených miest môžete použiť aj zriedené čierne mydlo.

Svoju domácnosť môžete čistiť bez vysávania alebo vytierania. S trochou trpezlivosti a správnymi výrobkami je to jednoduché a ekonomické. Navyše používanie prírodných, neznečisťujúcich produktov je vynikajúcim spôsobom ochrany životného prostredia. Takže je možné vyčistiť vašu domácnosť bez použitia zariadení, ktoré produkujú odpad.

Čtěte také  Chceli by ste mať doma svetlú a príjemnú atmosféru? Zistite, aká orientácia je pre miestnosti vo vašom dome najlepšia!

Zobraziť obsah

Súvisiaci príspevok

Daniel
Napísal : Daniel
V Chatasovasa snažím vyberať a zdieľať najdôležitejšie informácie súčasnosti, od tém o Qi a testoch osobnosti až po každodenné novinky. Každé ráno sa môžete dozvedieť aj horoskop na daný deň.