Accueil » Dom » Ako sa dá sklo poškodené umývačkou riadu opäť nablýskať?

Ako sa dá sklo poškodené umývačkou riadu opäť nablýskať?

Máte poškodené poháre, ktoré ste umývali v umývačke riadu a chceli by ste im vrátiť lesk? Potom už nehľadajte ďalej! Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu domáce tipy aby opäť zažiarili.

Sledujte naše tipy na obnovenie pôvodného lesku vašich šošoviek.

Príčiny zašlých šošoviek

Dechtovanie skla je vo všeobecnosti spôsobené pôsobením tvrdej vody alebo vyšším obsahom chlóru, ako je bežné. Okrem toho môžu čistiace prostriedky a vodné nádrže používané na umývanie obsahovať chemikálie, ktoré poškodzujú povrchovú úpravu skla.

Sklá sa môžu časom poškodiť aj vtedy, ak ich nebudete správne čistiť. Abrazívne čistiace prostriedky a drhnúce podložky môžu poškodiť lesklý povrch skla. a spôsobiť tak ich zmatnenie. Na tento efekt sú obzvlášť citlivé krištáľové a strieborné sklá.

Spôsoby, ako zabrániť zmatneniu skla

Zmatneniu skla možno predísť prijatím niekoľkých preventívnych opatrení. Najlepším spôsobom, ako zabrániť tvorbe vrstvy vodného kameňa a zmatneniu skla, je zabezpečiť trvanlivosť okuliarov je opláchnuť ich po každom umývaní v horúcej vode. Odporúča sa tiež použitie jemného umývacieho prostriedku, ktorý je bezpečný pre citlivé povrchy. dôležité .

Čtěte také  Ako môžem udržiavať svoj akumulátorový vysávač?

Agresívne chemikálie môžu poškodiť sklenené povlaky a spôsobiť usadzovanie vodného kameňa. Ďalším spôsobom, ako zabrániť zmatneniu, je skladovať poháre na chladnom, suchom a tmavom mieste mimo dosahu tepla a vlhkosti. Tým sa tiež zabráni tvorbe škvŕn na povrchu šošoviek.

Nakoniec sa odporúča nepoužívať poháre na podávanie tekutín, ktoré obsahujú citrón, ocot alebo iné kyslé produkty, pretože tieto produkty môžu poškodiť povrchovú úpravu pohárov.

Účinné čistenie pohárov poškodených umývačkou riadu

Umývanie poškodeného skla môže byť komplikované. Umývačka riadu ich môže znehodnotiť a zanechať škvrny, ktoré sa ťažko odstraňujú. Tieto poháre je však možné účinne vyčistiť. Je s tým spojených niekoľko krokov:

  • Zrieďte biely ocot V horúcej vode vytvorte čistiacu zmes.
  • Namáčanie pohárov v tejto zmesi počas jednej hodiny.
  • Potieranie okuliarov mäkkou špongiou a jemným mydlom.

Tieto jednoduché kroky dôkladne vyčistia poškodené sklo. Ak je sklo veľmi znečistené, môžete použiť sódu bikarbónu a citrón. Zmiešajte čajovú lyžičku sódy bikarbóny so šťavou z polovice citróna a zmes naneste na sklo vlhkou špongiou. Po niekoľkých minútach opláchnite teplou vodou a utrite mäkkou handričkou.

Čtěte také  Máte na oblečení olejovú škvrnu? Nepodliehajte panike, objavte naše tipy na odstránenie škvrny!

Ďalšie tipy na obnovenie lesku zašlého skla

Pokiaľ ide o zašlé sklo, existuje niekoľko trikov, ktoré môžete použiť na obnovenie jeho lesku. Jednou z metód je zmiešajte sódu bikarbónu a tekuté mydlo, potom túto zmes naneste na poháre. Po 15 minútach pôsobenia zmes opláchnite. dôkladne a vysušte mäkkou handričkou.

Môžete tiež použiť špecifický prípravok na čistenie okuliarov podľa pokynov na obale. Ďalším obľúbeným prostriedkom na obnovenie lesku okuliarov je potrieť ich citrónovou šťavou. Po nanesení šťavy na poháre ich nechajte niekoľko minút odpočívať a potom ich opláchnite.

Na čistenie zašlých pohárov môžete skúsiť použiť aj hliníkovú fóliu. V tomto prípade, zabaľte . papier do uteráka a jemne ním potrite poháre. Pred použitím sa však uistite, že je uterák čistý a suchý.

Môžeme konštatovať, že domáce tipy môžu byť veľmi účinné na obnovenie lesku skla poškodeného umývačkou riadu. V závislosti od typu skla však môžu byť niektoré triky viac alebo menej vhodné. Preto je dôležité zvoliť správnu metódu na obnovenie pôvodného lesku vašich pohárov.

Súvisiaci príspevok

Daniel
Napísal : Daniel
V Chatasovasa snažím vyberať a zdieľať najdôležitejšie informácie súčasnosti, od tém o Qi a testoch osobnosti až po každodenné novinky. Každé ráno sa môžete dozvedieť aj horoskop na daný deň.