Accueil » Dom » Ako obnovíte lesk odevu?

Ako obnovíte lesk odevu?

No každý chce, aby jeho oblečenie bolo štýlové a zároveň odolné. Udržať ich v priebehu času žiarivé a lesklé však môže byť ťažké.

Našťastie existujú domáce tipy obnoviť lesk vášho oblečenia a udržať ho dlhšie v dobrom stave. V tomto článku vám ukážeme, ako to urobiť, a to zdieľaním 4 tipy pre domácnosť aby vaše oblečenie zažiarilo.

Použite výrobok na báze vosku je vynikajúci spôsob, ako chrániť textílie a udržiavať ich v dobrom stave. Je to výrobok, ktorý obsahuje voskové zlúčeniny a chemické látky, ktoré sú navrhnuté tak, aby priľnuli k vláknam tkaniny a poskytli jej dodatočnú ochranu.

Po nanesení môže tento výrobok pomôcť odolávať škvrnám a opotrebovaniu, čím predĺži životnosť odevu. Okrem toho zabráni treniu alebo deformácii vlákien tkaniny. Pred použitím výrobku na báze vosku je však dôležité pozorne si prečítať návod na použitie, aby sa zabezpečilo jeho správne použitie.

Namočte odev do octu

Biely ocot je veľmi užitočný prostriedok na čistenie a odstraňovanie škvŕn z oblečenia. Ak chcete použiť ocot, jednoducho namočte odev do zmesi vody a bieleho octu aspoň na 10 minút. Potom sa odporúča opláchnuť odev v čistej vode, aby sa odstránili všetky zvyšky a zabránilo sa vyblednutiu farby. Pred namáčaním je však dôležité prečítať si pokyny na etikete, aby ste sa uistili, že tkaninu nepoškodíte.

Čtěte také  Ako vyčistiť žehliacu plochu?

Namáčanie odevu v octe

Môžete použiť ocot na odstránenie odolných škvŕn z tkanín. Postupujte takto, namočte . tkaninu namočte do roztoku 50% octu a 50% teplej vody. Nechajte pôsobiť približne hodinu a potom opláchnite studenou vodou. Vodu a ocot môžete tiež zmiešať vo fľaši s rozprašovačom a roztok nastriekať priamo na tkaninu.

Pred opláchnutím studenou vodou nechajte pôsobiť niekoľko minút. Táto metóda je veľmi účinná pri odstraňovaní škvŕn z jemných tkanín, ktoré nemožno umiestniť do octového roztoku. Je však dôležité mať na pamäti, že ocot je silný a môže spôsobiť škvrny, ak sa použije v príliš vysokej koncentrácii alebo ak sa správne neopláchne.

Použite žehličku a vlhkú handričku

Použitie železo a vlhkou handričkou je tiež účinnou metódou odstraňovania škvŕn z oblečenia. V prvom rade je dôležité zvoliť správne nastavenie teploty pre ošetrovaný odev. Potom navlhčite handričku horúcou vodou a škvrnu opatrne vyžehlite. Tým sa uvoľnia vlákna tkaniny a odstránenie škvŕn bude jednoduchšie. Proces sa odporúča ukončiť postriekaním vodou, aby sa zabránilo vzniku škvŕn, pretože táto metóda môže zmeniť farbu tkaniny.

Čtěte také  Snaha o dodržiavanie predpisov: 4 kľúče k bezchybnému praniu!

Na dosiahnutie najlepších výsledkov uvádzame niekoľko tipov:

  • Nepoužívajte príliš horúcu žehličku
  • Používajte žehliacu dosku
  • Jemne pritlačte žehličku na škvrnu
  • Vyhnite sa krúživým pohybom

Aplikujte esenciálne oleje na tkaninu

Na stránke . éterické oleje Môže byť skvelým spôsobom, ako dodať oblečeniu sviežu vôňu. Oleje môžete naniesť priamo na tkaninu pomocou vatového tampónu alebo mäkkej handričky. Oleje sú zvyčajne veľmi silné, preto začnite s malým množstvom a pred použitím na celý odev ho vyskúšajte na malej časti tkaniny.

Ak vôňu necítite, môžete pridať viac oleja, kým nebudete s výsledkom spokojní. Môžete tiež miešať rôzne oleje a vytvoriť tak jedinečné, personalizované vône pre váš odev.

Po nanesení oleja ho pred nosením odevu nechajte úplne zaschnúť. Po látke môžete tiež prejsť horúcou žehličkou, aby sa vôňa uzavrela. Väčšina esenciálnych olejov však nie je vhodná na pranie v práčke, preto ak je to možné, dbajte na to, aby ste si po navonení odev nezašpinili.

Čtěte také  Naše tipy na čistenie špinavého koberca bez jeho poškodenia!

S týmito 4 domáce tipy Teraz máte všetky nástroje, ktoré potrebujete, aby vaše oblečenie opäť zažiarilo. Nezabudnite, že každá tkanina reaguje inak, preto buďte opatrní pri výbere výrobkov a metód, ktoré používate. Ak sa budete o svoje oblečenie dobre starať, môže vám dlhšie vydržať a zachovať si svoj pôvodný lesk.

Súvisiaci príspevok

Daniel
Napísal : Daniel
V Chatasovasa snažím vyberať a zdieľať najdôležitejšie informácie súčasnosti, od tém o Qi a testoch osobnosti až po každodenné novinky. Každé ráno sa môžete dozvedieť aj horoskop na daný deň.